Usługi w zakresie poradnictwa dietetycznego i leczenia żywieniowego

Badania i testy


Do ustalenia indywidualnej diety konieczna jest analiza składu ciała, standardowo wykonywana w poradni. Regularne badanie poziomu tkanki mięśniowej i tłuszczowej pozwala obserwować zmiany zachodzące na skutek stosowanej diety oraz treningów. Często wymagane są również inne badania kontrolne i testy, które pomogą w doborze dietoterapii wybranych jednostek chorobowych.

Badania krwi

Za pomocą nowoczesnego analizatora krwi w gabinecie szybko można zrobić pomiar :

 • cholesterolu,
 • cholesterolu całkowitego TC,
 • dobrego cholesterolu HDL,
 • złego cholesterolu LDL,
 • trójglicerydów,
 • glukozy,
 • ciał ketonowych,
 • kreatyniny.

Możliwości analizatora :

 • Panel Lipidowy,
 • Panel Kardiologiczny,
 • Panel Metaboliczny,
 • Panel Diabetologiczny,
 • Panel Naczyniowy.

W zależności od rodzaju testu, badanie trwa od jednej do dwóch minut. Badanie wykonuje się z krwi pełnej pobranej z opuszka palca, podczas którego zachodzi zjawisko fotometrii refleksyjnej oraz reakcje chemiczne powstające na powierzchni patyczka testowego, dającej bardzo dokładne wyniki diagnostyczne.

 

 

Analiza składu ciała

Metoda oparta o bioelektryczną impedancję. Analizator pozwala na uzyskanie pełnego profilu składu ciała badanej osoby w czasie około 20 sekund.

Pomiar wykonany za pomocą 8 elektrod pozwala na bardzo dokładne obliczenia tkanki tłuszczowej i mięśniowej w poszczególnych segmentach ciała (lewa noga, lewa ręka, prawa noga, prawa ręka, korpus). Umożliwia to dietetykowi bardziej precyzyjnie określić ryzyko zdrowotne związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a zwłaszcza tkanki tłuszczowej trzewnej (wisceralnej) umiejscowionej we wnętrzu jamy brzusznej.

Analizator posiada atest i potwierdzenie do klinicznego zastosowania. Posiada certyfikat 93/42 EEC (unijna norma dla urządzeń medycznych).

Jeżeli pomiar masy i składu ciała wypada w okresie menstruacji zaleca się przełożenie wizyty na inny dzień. Badania nie może zostać wykonane u kobiet ciężarnych oraz osób ze stymulatorem serca.

Przykładowy wynik analizy
kliknij aby powiększyć
>>

przykład

Ostatnie wpisy na blogu

 • Czekoladki z masłem orzechowym

Czekoladki z masłem orzechowym

 • 6 listopad, 2017

Czekoladki Reese’s posłużyły jako inspiracja do stworzenia kolejnego przepisu. Połączenie czekolady i masła orzechowego […]

Opinie Pacjentów

Pani Martyna pomogła mi schudnąć przy chorobie Hashimoto. Ponadto zostałam w końcu poinformowana, jakie badania zrobić w celu wykrycia innych przyczyn wahań mojej masy ciała. Jestem bardzo zadowolona z planu żywieniowego Pani Martyny i cieszę się, że trafiłam w tak dobre ręce.
Renata, Znanylekarz.pl
Trenuję zapasy od kilku lat, ale dopiero po wizycie u Specjalistki i ustawieniu indywidualnego planu żywieniowego, zacząłem osiągać niesamowite rezultaty w tym sporcie. Czuję w sobie dużo energii.
Kordian, Rankinglekarzy.pl
Przyczyna mozolnie traconych kilogramów została od razu trafnie zdiagnozowana przez Panią Martynę. Schudłam 12 kilogramów i w końcu mój wygląd można nazwać zdrowym.
Patrycja, Rankinglekarzy.pl
Pani Martyna to chyba najlepszy dietetyk jakiego do tej pory spotkałem, a było ich kilku. Fachowe podejście, a przede wszystkim wnikliwa analiza tego co jest a co być może, sprawiły że miałem dobrą motywację.
K. Nowatkiewicz, Znanylekarz.pl
Najlepsza Pani Dietetyk w Warszawie. Schudłam już 8 kg, a nigdy nie jadłam tak pysznych i prostych potraw. Najbardziej pozytywna rewolucja w moim życiu w ciągu ostatnich lat.
Julia N., Facebook.com
Polecam! 100% satysfakcji! Zredukowałem kilkanaście kilogramów tłuszczu i na tym nie koniec.
Grzegorz B, Znanylekarz.pl
Jak dla mnie w pełni profesjonalnie. Bardzo celne uwagi i porady. Polecam.
Przemek K., Znanylekarz.pl